Käimas on II maailmasõda. Sõjakeeris on materdanud meie maad kõvasti. Terve oma elu vabas Eestis elanud noortel polnud nüüd muud võimalust kui võidelda. Näinud kord punaterrorit rüüstamas kodu ja omakeste kallal, otsustas peategelane Mart samuti Eesti Leegioni moodustamise üleskutsega ühineda. Oli palju ka neid kes otsustas end metsas varjata ja võidelda. Ühel järjekordsel sõjasaagi kogumisel leiavad metsavennad lahingtandrilt ootamatu ellujääja. Mart otsustatakse päästa ning nad ravivad teda linnalähedal maja pööningul. Ühtäkki hakkab peategelane oma läbielatud lahingutest rääkima ühele metsavennale, kes otsustab isegi oma märkmikusse neid üles kirjutada. Mööduvad mõned päevad ning Mart kosubki. Ta raviti terveks ja on väga tänulik. Lõpuks huvituvad ka teised kaaslased tema jutlustustest. Samal ajal Saksa väed taanduvad Eestist ning punased on taas maad üle võtmas. Võidelnud leegionär otsustab ühineda vastupanuvõitlejatega.

 

   Film valmis pikas perspektiivis, ülesvõtmine leidis aset mitmes etapis. Esimesed võtted toimusid märtsis ja septembris 2007. Peale pikemat pausi tekis võimalus edasi filmida 2008 aasta augustis ja septembris. Viimane filmimine toimus juunis 2009. Kogu filmitud materjal on ülesvõetud 9 erineva päeva jooksul. On hea võimalus näidata ka fotosid filmi võtetelt. Neid on iga võttepäeva kohta mitmeid. Filmiga seotud isikuid oli kokku 16. Teos on filmitud kahe miniDV kassett kaameratega. Kasutasime statiive ja algelist isevalmistatud rööpastel kaamera alust.

   Et sõjafilmi teha, tuli palju vaeva näha. Filmi rahalist kulu pole arvutanud, kuna suurem töö ja vaev on ikkagi oma kätega tehtud. Meil oli mõningane kogemus eelmise filmi "Ühe metsa pojad" tegemisest. Seekord koostasime ikka stsenaariumi enne filmima asumist. Võtteplastide otsimisele ja ettevalmistamisele kulus mõnikord isegi mitu päeva. Selle filmi tarbeks meisterdasime palju rekvisiite juurde. Tegime puidust ja plastikust erinevaid relvi, granaate ja mitmesugust varustust. Kohandasime ka mõned vormid ümber, lisades embleemid ja tunnused.  Projektiga alustasime isegi veidi vara. Osad rekvisiidid said valmis hiljem, kui võtted juba käisid. Pikematele pausidele vaatamata suutsime jätkata. Monteerimine muidugi võttis omajagu aega ja nuputamist. Lõpusirge paistis 2010 aasta detsembris.

  

"Võitlused Leegionis" treiler

 

 

Andmed filmi kohta:

   Kestvus: 00:40:21

   Formaat: 640×360

   Andmemaht: 1,08GB

   [DOWNLOAD]  

   Mõningad filmis kasutatud esemed ja rekvisiidid:

   K98k

   PPsh-41

   Stielhandgranate M24

 

 

Mõningaid pilte filmist: