Ühe metsa pojad on lugu teise maailmasõja lõpu sündmustest läbi metsavendade silme läbi. Aasta on 1944 ja tegevust leiab aset kuskil Lõuna-Eesti metsades (umbes 17-20 augustil).

   Film räägib kahest metsavennast ja ühest eksinud saksa sõdurist, kes juhuste kokkusattumistel kokku saavad. Kui metsavennad saavad saksa sõduri käest teada lähenevast vene armeest, otsustatakse koos põgeneda ning punkri ehitus pooleli jätta. Metsavennad aga lubavad teha koostööd, et kadunud eestlasest saksa sõdur leiaks tee lähima staabini. Koostööd tehes võitlevad nad punaarmeelastega. Suur metsa aga varjab igal pool ootamatuid ohtusid. Vaenlaste tagalas võitlevad nad end kotist välja, kuni leiavad kauaotsitud staabi. Seal nende seiklus lõpebki ning igaüks leiab oma tee. Metsavendi ootas ees aga rasked võitlused kaotatud sõjajärgse Vene okupatsiooniga.
 

   Film valmis koostöös Mazz Production -iga. Tänu sujuvale meeskonna tööle oli võimalik ühiselt filmi jaoks vajalik varustus kokku koguda (kiivrid, ak-47 maketid, riided jne). Kaasa aitasid ka paljud teised, kes ise filmis osalesid. Kuna meie meeskond oli väikese arvuline, siis tuli kõigil näitleja tööd teha, isegi kaamerameestel. Kokkuvõttes oli filmiga seotud isikuid kaheksa. 

   Peab mainima, et filmi sisu ja stsenaarium jäid küllaltki kehvaks, kuna tähtis eeltöö jäi tegemata. Filmis on vähe tegelaste vahelist kõnet ja arutlemist, kuid sellegi poolest on film tähelepanu väärt.

   Film on ülesvõetud kahe Panasonic kaameraga, millest üks oli Panasonic nv-gs280. Kasutuses oli ka üks Velbon statiiv. Filmivõtted kestsid kõigest 4 päeva augustis. Näitlejaid oleks jätkunud küllalt, kuid kõigile midagi selga ja jalga panna? Sellega tekkis probleeme, kuna varustust ei jätkunud kõigile. Saksa sõduritele oli väga hädine komplekt vaevalt kolmele inimesele ning vene sõduritele oli varustust samuti kolmele. Tuli kavalalt filmida, et hiljem kloonimise tehnikat kasutada. Nii saavutasime rahuldaval tasemel massistseenid. Järelikult oli reaalselt kaamera vaate väljas ainult kolm sõdurit, vastavalt kas saksa- või venesõdurid. Vahetasime ka näitlejaid sõdurite osades, ning mõnigi kord tuli ühel ja samal inimesel näidelda mitu korda surma. Filmis kasutasime ka isevalmistatud tossupommi, mis üllatavalt hästi toimis.

   Suur mahukas töö tuli ära teha ka arvutil, seoses massistseenide sõdurite kloonimise osas. Huvitav oli ka teisi eriefekte kokku monteerida. Filmi montaaž toimus põhiliselt Adobe After Effects 6.5 abil. Lennuki monteerimiseks filmi tuli kasutada ka 3D Studio Max 5 -te.

   Palju kõneainet on muidugi tekitanud üks suurepärane isevalmistatud vintpüssi rekvisiit. Enamus filmi näinud vaatajad on seda ehtsaks relvaks pidanud. Lähiajal tuleb kindlasti ka ülevaade selle relva valmimise loost!
 

Andmed filmi kohta:

   Kestvus: 00:19:23

   Formaat: 720×576

   Andmemaht: 277 MB

   [DOWNLOAD]  

Mõningad filmis kasutatud esemed ja rekvisiidid:

   Rootsi raadiosaatja

   K98k

  

 

 

Mõningaid pilte filmist: